Myjki parowe – odpowiedzi na pytania użytkowników
Wiele osób zastanawia się, czy myjki parowe są skuteczne i do jakich zadań można je wykorzystać. Nieznajomość możliwości, jakie oferuje to urządzenie rodzi bardzo wiele pytań. Postaramy się na wszystkie dokładnie odpowiedzieć i pokazać, że myjka parowa jest urządzeniem uniwersalnym, które poradzi sobie z wieloma, zdawałoby się trudnymi, zadaniami. To tematy, które zawsze są na czasie dlatego podajemy garść bardzo przydatnych informacji, które na pewno przydadzą się wielu użytkownikom.
Jaka myjka parowa - który model jest najlepszy?
Wybór modelu uzależniony jest od konkretnych potrzeb. Nowoczesne myjki parowe mogą realizować bardzo wiele zadań, a najlepsza jest ta, która jest funkcjonalna i zapewnia stuprocentową skuteczność działania. Inny model wybierze gospodyni domowa do umycia samochodów czy zabrudzeń ze schodów, a inny firma budowlana czy zakład przemysłowy. W pierwszym przypadku myjka ciśnieniowa wykorzystywana jest sporadycznie, zaś w drugim musi być bardziej zaawansowana technologicznie, ponieważ będzie pracowała w trybie pracy ciągłej. Oba modele są bardzo dobre, ponieważ świetnie wykonują swoje zadania.
Czy myjka parowa jest skuteczna?
Zdecydowanie tak. Urządzenie działa na zasadzie wykorzystania gorącej i suchej pary pod ciśnieniem, dzięki czemu znakomicie rozbija cząsteczki brudu i bardzo skutecznie czyści wszelkiego rodzaju powierzchnie. Czyszczenie parowe jest czyszczeniem wysokotemperaturowym, co sprawia, że wszelkie bakterie i wirusy zostają usuwane z mytego przedmiotu. Dużą zaletą tego urządzenia jest możliwość dotarcia do trudnych miejsc i zakamarków, a także skuteczne oczyszczenie ich z kurzu, pyłu i brudu. Myjka parowa jest efektywna na bardzo wielu powierzchniach dlatego warto w takie urządzenie zainwestować.
Czy myjka parowa może myć panele?
Nowoczesne panele laminowane mają podwyższoną odporność na wodę więc mycie parą na pewno im nie zaszkodzi. W przypadku zaś paneli winylowych sprawa jest całkiem jasna, ponieważ to produkty nowej generacji, które są w 100% wodoodporne. Należy podkreślić, że panele podłogowe są także odporne na wysokie temperatury więc gorąca para nie stanowi przeszkody. Myjka parowa może więc jak najbardziej myć panele, zarówno laminaty, jak i winyle.
Czy myjka parowa usuwa kamień?
Tarasy, podjazdy i ścieżki ogrodowe z kamienia to częsty widok wielu posesji. Myjka parowa doskonale się sprawdzi do usuwania nalotów z kamienia, ale w tym celu należy użyć dodatkowych akcesoriów. Do pistoletu natryskowego można dopasować odpowiednią końcówkę, np. szczotkę obrotową i przy jej pomocy czyścić kamień. Zastosowanie samej pary wodnej może jedynie go uszkodzić i spowodować jego wykruszenie. Do doczyszczania można użyć także małą szczotkę i druciaka.
Czy myjką parową można umyć okna?
Para wodna doskonale nadaje się do mycia okien. Jest prawdziwym pogromcą tłuszczu i brudu, ale należy użyć taki model urządzenia, który przeznaczony jest do szyb. Do wytarcia ram przyda się miękka ściereczka z mikrofibry. Okna też można umyć przy pomocy lancy parowej.
Czy myjką parową można myć ściany?
Coraz popularniejszym rozwiązaniem w przypadku czyszczenia ścian, stosowanym nie tylko przez profesjonalne firmy sprzątające, ale także przez klientów indywidualnych, jest para wodna. W tym celu sięgają po specjalne narzędzia w postaci myjek parowych, które dzięki temu, że nie zużywają dużej ilości wody i nie wymagają użycia detergentów, są ekologiczne. Oczywiście należy pamiętać, że za pomocą parownicy możemy myć jedynie ściany z paneli lub glazury. Nie należy sięgać po tego typu rozwiązanie w przypadku ścian malowanych farbami akrylowymi i lateksowymi. Związane jest to z tym, że pod wpływem działania wysokiej temperatury farba może schodzić.
Czy myjka parowa usunie pluskwy?
Jednym z lepszych sposobów na pozbycie się zarówno pluskiew, jak i jaj pluskiew, jest myjka parowa, ponieważ dzięki wysokiemu ciśnieniu, można ją traktować jako skuteczny przyrząd do dezynfekcji. Należy jednak zadbać o odpowiedni model myjki parowej, ponieważ nie każda z dostępnych na rynku, zwłaszcza te tanie z marketu, są w stanie wytworzyć w sposób ciągły taką ilość pary, która jest niezbędna do unicestwienia wspomnianych owadów. Im myjka wytwarza wyższe ciśnienie, tym wyższa temperatura wydobywającej się pary. W końcu zarówno jajeczka, jak i dorosłe osobniki pluskiew giną w temperaturze około 60 st. C. Dlatego też trzeba sięgnąć po sprzęt, który generuje ciśnienie minimum 8 bar.
Jaka myjka parowa do fug?
Czyszczenie fug to jedna z tych czynności, w której niezastąpionym sojusznikiem okaże się każda, nawet najsłabsza myjka parowa. To właśnie dzięki niej wspomniane zajęcie nie będzie już nigdy więcej stanowiło dla nas większego problemu. Oczywiście należy mieć na uwadze, że im słabsze i mniej wydajne urządzenie wybierzemy, tym wolniejsza będzie nasza praca.
Jaka myjka parowa do tapicerki?
Jeżeli masz na celu jedynie odświeżenie tapicerki, wystarczy, że sięgniesz po myjkę parową z odpowiednią końcówką i możesz zacząć pracę nad osiągnięciem zamierzonego efektu. Z kolei, gdy chcesz zadbać o dogłębne wyczyszczenie/upranie tapicerki, to będziesz musiał wybrać odkurzacz parowy, dzięki któremu zostanie nie tylko nawilżona powierzchnia tapicerki, ale również zostaną wyciągnięte z niej wszelkie pozostałości.
Jaka woda do myjki parowej?
W przypadku myjek parowych należy pamiętać o tym, aby stosować wodę miękką pozbawioną wapnia, która w większych zakładach przemysłowych nazywana jest wodą kotłową. Jednak w sytuacji, gdy posiadamy jedynie wodę twardą, najlepszym rozwiązaniem okażą się myjki parowe Tecnovap, które są jedynymi na świecie urządzeniami, posiadającymi opatentowany system samoodkamieniania. Związane jest to ze specjalną budową grzałek, która sprawia, że kamień, zamiast się osadzać, opada z nich na dno.
Czy do myjki parowej można wlać płyn? Jeśli tak, to jaki płyn?
Jeżeli posiadana przez nas myjka parowa posiada specjalny zbiornik na chemię, to nie ma żadnych przeszkód, aby dolać do niej płyn. Warto jest wówczas sięgnąć po dedykowaną chemię do parownic. Natomiast pod żadnym przypadkiem nie można wlewać chemii zarówno do zbiornika z wodą, jak i bezpośrednio do bojlera. Taka czynność może doprowadzić do uszkodzenia myjki parowej, a w ekstremalnych wypadkach nawet do jej wybuchu.
Czy do myjki parowej można wlać ocet?
Do parownicy możemy wlać ocet, ale jedynie w celu jej odkamienienia. Nie wolno pracować myjką parową na occie.
Nasz sklep oferuje szeroki wybór myjek ciśnieniowych, zarówno do zastosowań hobbystycznych, jak i profesjonalnych. To modele o nowoczesnej konstrukcji, imponującej wydajności i niezawodności, które doskonale sprawdzą się do najróżniejszych zadań.